Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «
  • 23/01. Przeczytaj ogłoszenie dotyczące spisu chorób.
  • 07/01. Do 11 stycznia jest czas na zaktualizowanie poszukiwań w temacie "Tablica Ogłoszeń". Zgłoszenia bez poprawnej daty zostaną usunięte. Ewentualne pytania prosze kierować na PW do Rhetta.
  • 07/01. Wyjątkowo choroby losowano dwukrotnie. Upewnij się czy twoja postać jest wciąż zdrowa!
  • 05/01. Zerknij na najnowszą notkę od administracji.
  • 04/01. Zapoznaj się z ogłoszeniem dotyczącym przedmiotów specjalnych (talonów).

URODZINY

 :: Off top :: Off topic :: Góra Babel

Go down

URODZINY Empty URODZINY

Pisanie by Arcanine on 12.09.18 23:26


TWOJA BAZA VIRUSÓW ZOSTAŁA ZAKTUALIZOWANA - JUŻ 5-TY ROK Z RZĘDU!

Dokładnie 5 lat temu Virus wystartował. Pustki w zalogowanych. Pustki w tematach. Przegryzanie wargi. Wtedy nikt się nie spodziewał, że forum udźwignie dwa tygodnie — co tu mówić o miesiącach, wreszcie LATACH.
Pojawiali się ludzie. Wraz z nimi fabuły i propozycje, nowe deklaracje, znajomości. Nie wiadomo kiedy to minęło. Dodawaliście cegiełka po cegiełce, umacniając nasz fundament i tylko dzięki temu Virus trzyma się stabilnie pionu. Brawa dla forum, że dało podstawy, ale szczególne owacje należą się przede wszystkim WAM! Za niezłomność ducha, zaangażowanie, za rewelacyjny humor. Po prostu za bycie. Tutaj. Teraz. Od dwóch dni. Od czterech lat. Od samego początku. Albo od przed chwilą. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO dla Virusa, dla Ciebie, i oby to trwało jak najdłużej.

Stuknął nam kolejny rok i z tej okazji przygotowaliśmy dla was coroczne niespodzianki. BAWCIE SIĘ!


USER DNIA
Kolejne urodziny – kolejny tydzień z użytkownikami dnia. Niektórzy pamiętają zasady naszej zabawy, a ci, którzy jeszcze ich nie znają, będą mieli okazję dowiedzieć się o nich w tym roku! Użytkownik Dnia to loteria, w której każdy ma szansę na wygraną, jeśli tylko będzie miał wystarczająco dużo szczęścia i jeśli tego dnia jego nick będzie widniał na liście ostatnio zalogowanych. Nie przegapcie okazji i wbijajcie na swoje multikonta, których obecność może zwiększyć waszą szansę na zostanie tymczasową gwiazdą Virusa! (!) Warto zaznaczyć jednak, że w losowaniu brane są pod uwagę jedynie AKTYWNE konta, posiadające kartę postaci i takie, które nie posiadają czarnego koloru – będą pomijane przy odliczaniu.
O jakie odliczanie chodzi?
Każdego dnia za pomocą internetowego generatora liczb losowych, wyłoniona zostanie liczba z przedziału 1-100 i to właśnie ona będzie stanowiła wytyczną, na podstawie której wyłonimy szczęśliwca. W skrócie: jeśli danego dnia wylosowana zostanie liczba 34, konto, które w tym dniu będzie znajdować się na trzydziestej czwartej pozycji w ostatnio zalogowanych (z pominięciem wcześniej wspomnianych nieaktywnych i kont bez koloru), zostanie zwycięzcą losowania!

Jakie przywileje przysługują zwycięzcy?
― członkostwo w specjalnej urodzinowej grupie na cały jeden dzień, dzięki czemu będzie świecić się jak burdel w Amsterdamie i na pewno nie zostanie niezauważony;
― na stronie głównej forum pod specjalnie przygotowanym obrazkiem z wizerunkiem pojawi się odnośnik do jego profilu – chwila sławy, a wszystkie dupy w mieście będą twoje;
― +50 punktów do forumowej loterii!

Pamiętajcie, że jedno konto może zostać wylosowane tylko raz. Nie będzie uwzględniane w kolejnych losowaniach. Powodzenia!


LOTERIA
Urodziny bez corocznej loterii? Nie na naszej zmianie.
Reguły są banalnie łatwe.
Działasz ― zdobywasz. Zdobywasz ― losujesz nagrody.
Na przestrzeni kilku następnych dni na Virusie będzie możliwość zdobycia specjalnych punktów. Za zadania, za quizy, za wzięcie udziału w jakimś konkursie lub znalezienie urodzinowych biletów. Wachlarz możliwości jest na tyle szeroki, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie (a jeśli nie: zawsze można trzymać kciuki i liczyć na usera dnia)!
Punkty dają możliwość wykupienia losu i wzięcia udziału w loterii. Spis nagród znajduje się dokładnie [url=tutaj]tutaj[/url] i pieczę nad całością sprawuje Nathair.

Za co można zdobyć punkty?
Idąc po najniższej linii oporu: za ładny uśmiech do losu; przy odrobinie szczęścia generator wylosuje Twoje miejsce w ostatnio zalogowanych i trafisz do grupy Userów Dnia! Poza tym jednak:

... za sumę zebranych biletów.
Jak co roku nie mogliśmy zrezygnować z poszukiwań, które od niepamiętnych czasów szczyciły się szczególnym zainteresowaniem. Bilety są pochowane w tematach fabularnych na losowych stronach. Rodzaje biletów są cztery:

URODZINY Mn7ORfd URODZINY XIroSAE
URODZINY 20dtwvB URODZINY XJ2P5Ow
Po znalezieniu danego biletu należy wysłać link tematu na PW do Nathaira.

Zasady:
― poszukiwania zaczynają się 13 września od godziny 20:00;
― bilety znajdują się jedynie na stronach tematów fabularnych;
― zbierzcie wpierw jak najwięcej biletów i dopiero wtedy wyślijcie linki do tematów na PW Nathaira (aby jej skrzynka PW nie wybuchła);
― brak linków, brak punktów;
― po prostu dobrze się bawcie.

... za udział w konkursach, quizach i zadaniach...
... których treści i zasady będziemy serwować wam na bieżąco w odpowiednim temacie. O każdym wyzwaniu damy także znać w ogłoszeniach! Bez obaw!


Ostatnio zmieniony przez Arcanine dnia 13.09.18 1:10, w całości zmieniany 2 razyArcanine
Arcanine
NAZWA RANGI


Powrót do góry Go down

URODZINY Empty Re: URODZINY

Pisanie by Arcanine on 13.09.18 0:49


W urodzinowej loterii może wziąć udział każdy użytkownik Virusa!
Nagrody, jakie możecie zdobyć, zostały podzielone na poziomy. Żeby wziąć udział w losowaniu, musicie kupić los. Cena takiego losu jest zależna od poziomu. Za los płacicie punktami (więcej w TYM temacie).

Instrukcja losowania:

1. Kliknij ikonę „napisz post”.
2. Wklej wzór i wypełnij go.
3. Zaznacz kostkę (dices roll#1: kostka).
4. Kliknij „send”.

W razie problemów z losowaniem wyślij PW do Arcanine'a.

Kod:
[i]Ilość posiadanych punktów:[/i]
[i]Jaką kategorię wybieracie:[/i]
[i]Ilość posiadanych punktów po wybraniu losu:[/i]

I KATEGORIA, cena losu: 100 punktów
1-10 = 10 litrów benzyny
11-20 = sztanga fajek
21-30 = para świni
31-40 = koń
41-50 = traktor
51-60 = czołg
61-70 = jeep
71-80 = generator prądu
91 - 100 = mechaniczna piła

II KATEGORIA, cena losu: 300 punktów

1-10 = Czarny diament (artefakt)
11-20 = Pierścień Batory (artefakt)
21-30 = Pióro feniksa (artefakt)
31-40 = Politea (lek)
41-50 = Taria mała (bestia)
51-60 = Halla srebrzysta (bestia)
61-70 = Atro wielki (bestia)
71-80 = Orion rifle (technologia)
81-90 = Mobiculum (technologia)
91-100 = Ginko Biloba (lek)

III KATEGORIA, cena losu: 600 punktów
1-10 = Bazyliszek (bestia)
11-20 = Feniks (bestia)
21-30 = Pegaz (bestia)
31-40 = Diablo (artefakt)
41-50 = Diadem Pamięci (artefakt)
51-60 = Destruktor (artefakt)
61-70 = Orion sniper (technologia)
71-80 = CKWF-16 (technologia)
81-90 = Astaceum (lek)
91-100 = Królewski napar (lek)

IV KATEGORIA, cena losu: 800 punktów
1-20 = Ambrozja (artefakt)
21-40 = Artefakt Foclusa (artefakt)
41-60 = Gryf Królewski (bestia)
61-80 = R1 Thunder (technologia)
81-100 = Wyciąg z trupa (lek)

V KATEGORIA, cena losu: 1000 punktów
1-20 = kiyahar
21-40 = karmir
41-60 = lil'dragon
61-80 = tevis
81-100 = droid szpiegujący „AGRAVV”

Nagrody od pierwszej do czwartej kategorii znajdują się w bestiariuszu oraz spisach artefaktów, technologii i lekarstw. Kategoria piąta wiąże się z unikatowymi rzeczami opisanymi niżej:

KIYAHAR
Bestia
Kiyahary żyją w wysokich górach, gdzie śnieg i lód pokrywają powierzchnię przez większość roku. Mierzą do 1,5m w kłębie (nie licząc kolców) i są dość agresywne oraz terytorialne. Jednakże kiedy się przywiążą do kogoś, nie opuszczają go na krok, czasami wykazując wręcz chore i zazdrosne popędy. Z racji warunków w jakich żyją, są doskonałymi myśliwymi podczas zimy. Śnieg i zawieruchy nie stanowią dla nich problemów, jednakże bardzo źle znoszą upały. Ponadto dobrze widzą w ciemności, ale z kolei wzrok jest osłabiony w dzień. Nie oznacza to jednak, że są ślepe.

Pełen art: klik.
Zalety:
— są wytrzymałe na mrozy i dobrze radzą sobie na śniegu;
— w kolcu znajdującym się na ogonie jest paraliżujący jad (3 posty z przerwą na 4);
— mają silne łapy i są niezwykle wytrzymałe;
— doskonale widzą w nocy;
Defekty:
— bywają chorobliwie zazdrosne;
— źle znoszą upały;
— słabo widzą w dzień.


KARMIR
Bestia
Nie należy do największych istot, mierzy bowiem do czterdziestu centymetrów w kłębie. Umaszczenie karmirów składa się zazwyczaj z żółtych tonacji, z czerwonymi i pomarańczowymi przebłyskami. Według pogłosek, karmiry z szarawymi i czarnymi plamami są śmiertelnie chore lub ich żywot dobiega końca. Według jednego ze starożytnych języków słowo „karmir” oznacza „czerwony” — nazwa wzięła się od tego, co jest najbardziej charakterystyczne dla przedstawicieli gatunku. Od płomieni. Pokrywają futerko w niektórych miejscach, falując, przygasając i znów się tląc. Uwaga! Ogień wyjątkowo mocno parzy! Jeżeli liski pozwalają komuś na dotyk, to wtedy przestają płonąć; o dziwo, same są odporne na ogień. Można je spotkać głównie w Edenie.

Pełen art: klik
Zalety:
— odporne na ogień;
— kontrolują ogień na swoim ciele (potrafią zwiększyć jego intensywność i wielkość nawet do metra).
Wady:
— panicznie boją się wody;
— słabo widzą w nocy.


LIL'DRAGON/LIL
Bestia
Niezwykle małe i urocze stworzonka przypominające smoki z legend. Mierzą do dziesięciu centymetrów i są bardzo mięciutkie w dotyku, przypominają żelową konsystencję. Dzieje się tak z racji, że w 90% składają się z wody. W chwilach niebezpieczeństwa zmieniają swój stan skupienia w ciekły i zazwyczaj uciekają. W ekstremalnych sytuacjach mogą zaatakować.

Pełen art: klik.
Zalety:
— potrafią zamienić stan skupienia;
— wytwarzają niewielką ilość wody (pitnej).
Wady:
— ciepłolubne. Szybko marzną;
— ich ciałka nie są wytrzymałe i średnie uderzenie może je uszkodzić.


Tevis
Artefakt
Medalion przypominający wyglądem biżuterię zamierzchłych czasów, którą kobiety obnosiły się na każdym kroku. Wykuty z ciężkiego, nierdzewnego metalu, którego nie jest w stanie złamać żadna siła fizyczna. Trzyma w sobie namiastkę magii aniołów, pozwalając użytkownikowi, który go posiada, na całkowitą regenerację ciała. Bez znaczenia czy tyczy się to utraconej ręki, nogi, narządu — wystarczająco szybko użyty artefakt odnowi tkanki i przytrzyma przy życiu. Jedynym warunkiem jest to, aby obrażenie było świeże; rana nie może być zabliźniona. Sam proces regeneracji jest bardzo bolesny. Posiadacz tevisa staje się osłabiony i trawi go gorączka. Czas działania zawsze jest taki sam, bez znaczenia na wielkość utraconej części ciała.

Pełen art: klik.
Czas działania: 6 postów.
Czas odnowy artefaktu: 3 fabuły.
Limit użyć: 2 razy.


DROID SZPIEGUJĄCY „AGRAVV”
Technologia

Droid o kształcie kruka i jego rzeczywistych wymiarach. Jest to typowo szpiegujące urządzenie, którego główną funkcją pozostaje sondowanie i nagrywanie terenu. Ma możliwość rejestrowania obrazu nawet z paru kilometrów, brzmienie pleneru wyłapuje do kilometra. Ponadto dzięki wbudowanemu dyktafonowi jest w stanie przetworzyć dźwięki, a potem je odtwarzać (co służyć może do zmylenia przeciwnika). Sam droid posiada latarkę (umiejscowioną w żółtych, białych lub czerwonych ślepiach — w zależności od wykonanego modelu), dzięki czemu okazał się świetnym kompanem w ciemnych lokacjach. Podczas pierwszego uruchomienia należy wydać specjalną komendę; szereg słów i/lub cyfr, po którego usłyszeniu droid może dokonać natychmiastowej autodestrukcji.

Pełen art: klik.
Zalety:
— nagrywanie obrazu oraz dźwięku;
— latarka wbudowana w ślepia;
— dyktafon (może także nagrywać muzykę, tym samym wchodząc w rolę radia).
Wady:
— słaba obudowa;
— sporadyczne ścięcia przy odtwarzaniu dźwięku;
— przy niskich temperaturach (od 5 stopni w dół) droid przechodzi w automatyczny stan hibernacji.


Arcanine
Arcanine
NAZWA RANGI


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 :: Off top :: Off topic :: Góra Babel

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach