Flora/fauna

 ::  :: Minami – Południe :: Przewodnik :: Kosz

Go down

Flora/fauna Empty Flora/fauna

Pisanie by Arcanine on 10.03.18 1:34

FAUNA I FLORA
Oprócz zwykłych zwierząt i roślin, które świat znał jeszcze przed zniknięciem Boga oraz zaatakowaniem przez wirusa X, na świecie pojawiło się wiele nowych, zmutowanych stworzeń. Zarówno we faunie jak i florze. Niektóre to pocieszne, puchate stworzenia nastawione przyjaźnie do wszystkiego co żyje, inne z kolei to krwiożercze potwory gotowe rozszarpać na drobne kawałeczki nieszczęśnika, który akurat znalazł się na ich drodze. Jednakże mylicie się, jeśli sądzicie, że wszelkie zagrożenie przychodzi ze strony bestii. Bo dzisiejsze rośliny bywają równie niebezpieczne... a czasem nawet bardziej.
Jeśli uważacie, że świat nie tętni życiem, a wybór potworów, gotowych pożreć was na śniadanie, jest zbyt wąski, zawsze możecie wysłać swoją propozycję do tego tematu
SPISEM ZAJMUJE SIĘ: BLIGHT / OSTATNIA AKTUALIZACJA: 14.02.2016


Wyjaśnienia
Poziom niski:  zwierzęta oraz rośliny, które raczej nie stanowią dla nas zagrożenia. Są pokojowe lub płochliwe i nie zaskoczą nas nagłym atakiem. Oznaczenie: ✖  ✖
Poziom średni: zwierzęta oraz rośliny, które raczej nie zaatakują nas bez powodu, ale zbliżenie się do nich może się bardzo źle skończyć. Szansa na nieprzyjemną niespodziankę wzrasta. Oznaczenie: ✖ ✖
Poziom wysoki: zwierzęta i rośliny, które chętnie sprowadzą nas do grobu, bo nasza śmierć zwykle oznacza dla nich kolejny obiad. Zwierzęta są agresywne i niebezpieczne, przeważnie atakują od razu po zlokalizowaniu nas. Da się je pokonać, ale walka zapewne skończy się ranami. Rośliny na pewno trzymają w zanadrzu truciznę lub inną paskudną właściwość, której użyją, gdy tylko się zbliżymy. Oznaczenie: ✖ ✖ ✖
Poziom śmiertelnie wysoki: zwierzęta i rośliny, których istnienie oznacza śmiertelne niebezpieczeństwo. Bestie są szalenie agresywne, przebiegłe i mają możliwości do zabicia całego oddziału nawet dobrze uzbrojonych żołnierzy. Rośliny to profesjonalni zabójcy w świecie flory i częstokroć uśmiercanie nas, ułatwia im rozmnażanie się. Oznaczenie: ✖ ✖ ✖ (!)

+ klikając na obrazek otworzy się pełny art (w kolorach).


POKOPAJKA
Flora/fauna YyF7fhI
✖ ✖
Rosną gęsto w nasłonecznionych miejscach. Wyglądem przypominają nieco jajka. Takie pierwsze skojarzenie po ich ujrzeniu. Wydzielają z siebie przyjemny, kwiatowy zapach. Rozkwitają głównie na wiosnę aż do końca lata. Jednakże uwaga! Bo zdeptaniu automatycznie wydzielają z siebie smród przypominający zgniłe jajka. A tego nieprzyjemnego zapachu potem bardzo ciężko pozbyć się ze skóry.

WŁAŚCIWOŚCI:  dekoracyjne. Wykorzystywany do bomb-smrodów.
WYSTĘPOWANIE:  lasy, głównie tereny Edenu.

INNE: brak.
ROŚLINA


CZERWIENNIK
Flora/fauna 9wod6jr
✖ ✖
Skarlałe drzewko o małych, czerwonych owocach, które, poza sztywnymi włoskami, charakteryzują się też niezwykle smacznym miąższem. Dostanie się wnętrza nie powinno sprawiać większych kłopotów, choć kryje się ono za twardą skorupą. Zaskakującym efektem spożycia go, jest pobudzenie całego ciała, niczym po trzech filiżankach czystej kawy. Może to wywoływać pewne problemy ze snem, lecz dla strudzonych wędrowców nadaje się wręcz idealnie, jako zapasowy prowiant. Jeśli zostaną wysuszone, mogą wytrzymać długi czas bez psucia się.

WŁAŚCIWOŚCI:  miąższ ma właściwości pobudzające. Może powodować problemy z zaśnięciem.
WYSTĘPOWANIE:  Eden i duża część Desperacji, z wyjątkiem pustyni.

INNE: brak.
ROŚLINAGRZYBKI PURRI
Flora/fauna Rwa4EKF
✖ ✖
Te pomarańczowe grzybki zupełnie nie nadają się do jedzenia. Każdego, kto choćby spróbowałby jednego z nich, czekałyby dni ostrej biegunki, aż organizm nie pozbyłby się ostatniego kawałka. Posiadają jednak bardzo pozytywne działanie, bowiem wysuszone i pokruszone kapelusze dodane do opatrunku, przyspieszają gojenie się ran i chronią przed zakażeniem bakteriami, które czyhają w Desperacji na nieostrożnego rannego, który używa do sterylizacji zakażonej wody. Te same kapelusze dodane do wody również usuwają bakterie, a przynajmniej większość z nich, choć fusy należy odcedzić przed wypiciem.

WŁAŚCIWOŚCI:  działanie przeciwbakteryjne, odkażające. Przyspieszają gojenie się ran. Niejadalne.
WYSTĘPOWANIE:  Desperacja, prawdopodobieństwo znalezienia wzrasta wraz z wilgotnością.

INNE: brak.
ROŚLINADĄB POKRACZNY
Flora/fauna BTKvEoj
✖ ✖
Olbrzymie drzewo, wzrastające na ponad dwadzieścia metrów. Zawiera bardzo rozbudowany system korzeniowy, który rozciąga się na imponującym obszarze, przez co często zdarza się, że wypiera ono po czasie inne rosnące wokół rośliny. Niektóre korzenia wychodzą poza powierzchnię, ściśle opatulając trzon dębu aż po samą koronę.

WŁAŚCIWOŚCI:  drewno może posłużyć za materiał budowlany. Ułatwia wspinaczkę.
WYSTĘPOWANIE:  niższe zbocza Gór Shi.

INNE: dzięki wystającym korzeniom i specyficznemu umiłowaniu tego drzewa do wyższych obszarów, ułatwia ono wspinaczkę górską. Idealne miejsce dla gniazd ptaków bądź kryjówkę pomniejszych zwierząt – dom dla potencjalnego pożywienia.
ROŚLINARÓŻYN BIAŁY
Flora/fauna B7BYvaX
✖ ✖
Piękne drzewo o rozłożystej koronie, upstrzonej owalnymi, białymi liśćmi o ząbkowanych brzegach. Zdaje się być świadome swojej urody i celowo utrudniać przechodniom podziwianie niespotykanej barwy liści, gdyż występuje tylko szczątkowo i to w odleglejszej części lasu. Dojrzałe owoce mają intensywnie różowy odcień przez co z daleka drzewo wydaje się połyskiwać właśnie tą barwą.

WŁAŚCIWOŚCI: jadalne liście o słodkawym posmaku. Jadalne owoce (tzw. różyny).
WYSTĘPOWANIE:  rzadki okaz, występujący wyłącznie w Lesie Życzeń.

INNE: większość z nich jest niemalże obsypana zwisającymi na cienkim sznureczku karteczkami. Niektórzy wierzą, że niespotykany wygląd drzewa nadaje mu magicznych właściwości, stąd zwyczaj wieszania życzeń dotknął szczególnie tego gatunku. Dojrzałego różyna można zdobyć wyłącznie pod koniec wiosny. Są bogate w witaminy, a ich smak jest podobny do gruszki, acz nieco bardziej kwaskowaty.
ROŚLINANASTROŻEK ZWYKŁY
Flora/fauna JxLhR44
✖ ✖
Owalny kwiat o czerwonych, lekko zaokrąglonych ku końcom płatkach z ciemnym, lepkim środkiem. Bardzo krótka łodyga sprawia, że rosną prawie tuż przy ziemi, spoczywając na swoich dużych, karbowanych listkach. Liście po dotknięciu uwalniają z siebie swego rodzaju kwas, który potrafi boleśnie, choć krótkotrwale poparzyć – często zniechęca to przechodnia do zerwania kwiatu.

WŁAŚCIWOŚCI:  dekoracyjne. Napar z kwiatu nastrożka jest dobry na przeziębienia, choć pity w dużej ilości może powodować bóle brzucha.
WYSTĘPOWANIE:  głównie Eden i M3, szczątkowo w Desperacji.

INNE: brak.
ROŚLINA


MUCHNIAK POSPOLITY
Flora/fauna 0RtiRHK
✖ ✖
Rosną w lasach, blisko konarów drzew. Zazwyczaj po dwie sztuki. Nie są jadalne, gdyż posiadają w sobie właściwości trujące. Dawniej niektórzy wykorzystywali je do tworzenia trucizn. Pora, kiedy można je spotkać przypada na późne lato i trwa z miesiąc. Ze względy na swój estetyczny wygląd oraz przyjemny zapach bardzo często wykorzystywane są jako ozdoby w domach.  

WŁAŚCIWOŚCI:  niejadalny (trujący).
WYSTĘPOWANIE:  lasy, głównie tereny Edenu.

INNE: nie mają specyficznego, grzybowego zapachu. Kuszą słodkim i przyjemnym zapachem, w dotyku delikatne, wręcz puchate.  
ROŚLINA


KRZAK MORFEUSZA
Flora/fauna MGkLzbK
✖ ✖
Pomimo wyraźnej różnicy w rozmiarach, jest łudząco podobny do swojego kuzyna czerwiennika. Nawet kolor owoców mają zbliżony, choć ich właściwości różnią się diametralnie. Żółte kulki nie mają żadnej skorupy, dając złudnie do zrozumienia, że są niedojrzałe. Jednak nawet najdojrzalsze z nich są miękkie, niczym wiśnie. Ich miąższ ma właściwości usypiające, stąd może być z powodzeniem stosowany jako środek nasenny. Jeśli jednak owoc będzie niedojrzały, niefortunnego łakomczucha czekają nieznośne bóle brzucha przez kilka najbliższych dni.

WŁAŚCIWOŚCI:  działanie usypiające, nasenne. Niedojrzałe powodują kilkudniowe bóle brzucha.
WYSTĘPOWANIE:  lasy.

INNE: często bywa mylony ze swoim kuzynem.
ROŚLINA


ŁAPTAK RZADKI
Flora/fauna 2KCaBmB
✖ ✖
Nazwa powstała w wyniku niespotykanego wyglądu rośliny, który w okresie zakwitu wygląda, jak ręka, trzymająca piłkę. Zakręcona, gruba łodyga pokryta jest specyficzną, lepką substancją. Jest bezwonna, acz jej spożycie powoduje efekty podobne (choć nieco lżejsze w skutkach) do owocu rośliny.

WŁAŚCIWOŚCI:  spożycie owocu łaptaka powoduje silne bóle brzucha i częste wymioty, trwające kilka dni.
WYSTĘPOWANIE:  Desperacja.

INNE: brak.
ROŚLINA


WODNICA MROCZNA
Flora/fauna 8ovaQyx
✖ ✖
Niewielki grzyb o trójkątnym kapeluszu i dosyć długim trzonie. Wodnica jest niemal całkowicie czarna z fioletowym bądź granatowym połyskiem. Jeżeli zerwany grzyb umieści się w jakimkolwiek szczelnym pojemniku i ustawi w ciepłym miejscu, wodnica natychmiast zacznie wytwarzać gaz, który po odpowiednim zebraniu, może zostać wykorzystany jako bomba powodująca natychmiastową utratę przytomności przez przeciwnika. Efekt utrzymuje się nawet pół dnia.

WŁAŚCIWOŚCI:  wytwarza gaz, który w znacznych ilościach powoduje utratę przytomności. Niejadalna.  
WYSTĘPOWANIE:   podmokłe tereny Japonii.

INNE: brak.
ROŚLINA


KRWAWNIK JADALNY
Flora/fauna Kqxlya6
✖ ✖ ✖
Uroczy kwiatuszek o krwistoczerwonych płatkach i niebieskich pręcikach wewnątrz. Co takiego niezwykłego w sobie zawiera? Jest niczym ryba fugu. Jeden fałszywy ruch kucharza, a klient ląduje w kostnicy w trybie natychmiastowym. Płatki bowiem zawierają w sobie silną toksynę, jeśli jednak podda się ją działaniu wysokiej temperatury, po dodaniu wody otrzymuje się napar, którym można złagodzić dolegliwości żołądkowe lub, po zastosowaniu namoczonego w nim opatrunku, przyspieszyć gojenie się ran.

WŁAŚCIWOŚCI:  w stanie surowym wykorzystywany jako trucizna. Po odpowiednim przygotowaniu jako środek przyspieszający gojenie ran i uśmierzający dolegliwości żołądkowe.
WYSTĘPOWANIE:  głównie Desperacja, sporadycznie również w Edenie. Lasy i tereny górskie.

INNE: stosunkowo pospolity, wykorzystywany do dekoracji domu.
ROŚLINA


MALORA
Flora/fauna ZDg2cEU
✖ ✖ ✖
Malora jest rośliną, która całą swoją postacią daje do zrozumienia, żeby z nią nie zadzierać. Grube, wzrastające w niektórych przypadkach nawet pół metra nad ziemią, ciemne płatki specyficznego kwiatu są zakończone ostrymi, drapieżnymi kolcami, którymi zranienie się jest równoznaczne z późniejszymi nieprzyjemnościami - oznaczają wpuszczenie toksyn do organizmu. W dzień zakwitu malora wypuszcza długie, czerwonawe pręciki, które roztaczają niemożliwy do zniesienia smród.

WŁAŚCIWOŚCI:  trująca.
WYSTĘPOWANIE:  Desperacja.

INNE: może zakwitnąć o każdej porze roku.
ROŚLINA


AMOR ET ODIUM
Flora/fauna JxbLiZa
✖ ✖ ✖
Istnieją dwie odmiany tej tej rośliny o skrajnie różnych właściwościach. Pyłek różowych kwiatów wywołuje u ludzi (i nie tylko) same pozytywne uczucia. Łagodzi to nawet ogromne spory. Nieraz zdarza się, że najzacieklejsi wrogowie, po kontakcie z rośliną chcą się przytulać i gadają, jak najlepsi przyjaciele.
Zupełnie inne działanie ma odmiana błękitna. Pod jego wpływem nawet kochankowie mogą usiłować się zabić. Działanie zwykle nie jest wystarczająco mocne, by przyjaciel zabił przyjaciela lub wróg współżył z wrogiem. Ich działanie powoduje jednak sporo wstydu, gdy już "ofiary" dojdą do siebie.

WŁAŚCIWOŚCI:  różowa odmiana wywołuje miłość. Niebieska odmiana wywołuje nienawiść.
WYSTĘPOWANIE:  Desperacja obie odmiany, Eden jedynie odmiana różowa. Zwykle lasy lub tereny podmokłe.

INNE: brak.
ROŚLINA


DIABELSKI OGON
Flora/fauna DaQS9he
✖ ✖ ✖ (!)
Wygląda jak samotna, bezlistna łodyga, pokryta żółtawo-zielonymi piłeczkami, które pokryte są kilkucentymetrowymi kolcami. Kolce te, ostre jak brzytwa, zawierają truciznę, która powoduje kilkugodzinną ślepotę i ogólne osłabienie organizmu. Ze względu na małe rozmiary i łatwość do przeoczenia, skaleczenie się nie jest trudne. Co ciekawe, po nacięciu rośliny wypływa z niej biały, lepki sok, który dobrze sprawdza się w roli lekkiego środka halucynogennego, który wzmacnia swoje działanie podczas kontaktu z alkoholem.

WŁAŚCIWOŚCI:  kolce zawierają oślepiającą truciznę. Sok posiada właściwości halucynogenne.
WYSTĘPOWANIE:  Desperacja. Występuje nawet na pustyni.

INNE: brak.
ROŚLINAArcanine
Arcanine
NAZWA RANGI


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 ::  :: Minami – Południe :: Przewodnik :: Kosz

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach