Ogłoszenia podręczne » KLIKNIJ WAĆPAN «
  • 23/01. Przeczytaj ogłoszenie dotyczące spisu chorób.
  • 07/01. Do 11 stycznia jest czas na zaktualizowanie poszukiwań w temacie "Tablica Ogłoszeń". Zgłoszenia bez poprawnej daty zostaną usunięte. Ewentualne pytania prosze kierować na PW do Rhetta.
  • 07/01. Wyjątkowo choroby losowano dwukrotnie. Upewnij się czy twoja postać jest wciąż zdrowa!
  • 05/01. Zerknij na najnowszą notkę od administracji.
  • 04/01. Zapoznaj się z ogłoszeniem dotyczącym przedmiotów specjalnych (talonów).

Android

 ::  :: Minami – Południe :: Przewodnik :: Rasy

Go down

Android Empty Android

Pisanie by Arcanine on 04.03.18 21:36

Po tym jak znaczny procent ludzkości wyginął brakowało rąk do pracy. Aby usprawnić, a przede wszystkim przyspieszyć proces budowy zaczęto tworzyć roboty na dużą skalę. Wkrótce technologia rozwinęła się do stopnia, w którym niemal każdy dom wyposażony był w droida sprzątającego lub replikanta do towarzystwa.
  Statystyczny mieszkaniec Miasta-3 nie jest już w stanie wyobrazić sobie życia bez ułatwień, jakie dała mu robotyka. Obecnie duży nacisk położono na „idealizację” androidów, a nie – jak dawniej – na ich użyteczność. Projekty zaczęły być coraz bardziej szczegółowe, wgrywane programy tak starannie dobrane, że żadną hańbą nie będzie uznanie repliki danej osoby za jej pierwowzór.

Zamożniejsi mieszkańcy M-3 mogą posiadać androida zaprogramowanego według własnego widzimisię. Najczęściej tworzone są kopie zmarłych – przyjęło się nawet, że wiara w dalsze życie krewnego nie jest niczym odbiegającym od normy. Ze względu na koszta oraz długi czas produkcji replikanci stanowią niewielki procent liczby robotów, jednocześnie będąc najbardziej cenionymi wśród przedstawicieli własnej „rasy”. To im najbliżej jest do człowieka; większość androidów wygląda nader ludzko, jednak nie da się ukryć twardej, metalicznej ręki pod syntetyczną skórą czy głosu, który w większości przypadków brzmi martwo, komputerowo.

CHIP X
Chip, który wgrywał specjalnego wirusa do oprogramowania androidów. Jego autorem był Enosuke Narakami – z zawodu naukowiec, pierwotnie pracujący w S.SPEC. Hobbystycznie zajmował się hakerstwem, choć nawet ludzie z najbliższego otoczenia nie zdawali sobie sprawy z ukrytych zainteresowań. Chip stworzony został ledwie dwa dni po tym, jak do rąk Narakamiego trafiły akta dotyczące jednego z wymordowanych – obiekt naukowy okazał się zaginioną przed laty córką naukowca. W ramach zemsty Enosuke nie tylko dołączył do opozycji, Łowców, ale przekazał plan na przeprogramowanie dotychczas w pełni posłusznych robotów.
 Chip X zakładał niemal całkowite zmiany w stylu bycia androidów. Jego główną funkcją było przeciwstawianie się pierwotnemu oprogramowaniu. Zmieniło się nastawienie z przyjaznego bądź neutralnego na agresywne. Roboty wcześniej strzegące murów M3 nagle zapoczątkowały strzelaninę – ofiarą padali nie tylko żołnierze i członkowie S.SPEC, ale także zwykli obywatele i łowcy. Całość została zneutralizowana przez wojsko, a większość androidów odsunięto od bojowych zadań.
 Wirus wciąż istnieje – zarażone androidy zostały co prawda wydalone poza mury Świata-3 lub spacyfikowane w ich wnętrzu, jednakże kilkaset jednostek nadal funkcjonuje. Posiadają one możliwość zarażenia zdrowych reprezentantów poprzez podłączenie się do ich wtyczki.

ANDROID A UCZUCIA
Żaden z androidów nie odczuwa emocji, uczuć ani bodźców zewnętrznych, które wpływałyby na ludzką psychikę. Technologia poszła jednak do przodu tak bardzo, że oprogramowania zakładają zaskakująco wierną mimikę twarzy, niemal niewymuszone gesty oraz możliwość zaadaptowania się.

TYP OPROGRAMOWANIA
(RANGI)

Będąc androidem automatycznie otrzymujesz jedną z rang. Zwracaj uwagę na liczbę zajętych miejsc! Dodatkowo istnieje możliwość rezerwacji rangi – wystarczy skontaktować się z jednym z administratorów.

REPLIKANT
Android będący wierną repliką danej osoby, stworzony na specjalne zamówienie. Ze względu na tworzenie ich ze szczególną precyzją, nie są dostępne dla zwykłych obywateli M3 – najczęściej na luksus posiadania replikanta mogą sobie pozwolić wyjątkowo bogate rodziny. Programowane są tak, aby jak najwierniej odwzorowywać zachowanie, nawyki i gesty zmarłego członka familii, przyjaciela lub kochanka. Dopasowana zostaje aparycja, ton głosu, indywidualny charakter. Z tego też powodu tworzenie tych androidów jest zdecydowanie kosztowniejsze i – siłą rzeczy – zajmuje więcej czasu.
Replikanci: Heihachiro Seiji, H31WA, Sonoda, N.A.I.D, Miyako (∞)

ANDROID PRACUJĄCY
Androidy pełniące funkcje sprzątaczy dróg, sprzedawców w marketach, sekretarzy i tym podobnych zawodów, które nie wymagają emocjonalnego dostosowania się do danej sytuacji. Rzadko stosuje się przy nich środki upiększające, bo do widoku w pełni zmechanizowanych urządzeń o typowo ludzkich kształtach przywykła już cała społeczność M3.
Androidy pracujące: Hibiki, Elise (2/5)

BIOMECH
W połowie zmechanizowany żywy organizm. Wymianie mogą podlegać wszelakie narządy wewnętrzne, części ciała czy też inne dodatkowe atrybuty. Pół android zachowuje po części swoje uczucia oraz emocje, w zależności co uległo wymianie. Taka osoba zyskuje na sile oraz wydajności, jednakże musi pamiętać o stałym kontrolowaniu wymienionych części, które, bądź co bądź, mogą ulegać wszelakim awariom. Tak jak w przypadku pełnych androidów są podatni na spore natężenia wyładowań elektryczny, wzrasta też ich waga ciała.
Biomechy: Fenrir, Warner, Yury, Luna, Loser, Laura, Shinra (7/10)

DROID
Zrobiony na zamówienie lub po prostu stworzony przez jakiegoś szalonego naukowca. Różnią się one wyglądem od podstawowego androida i mogą posiadać przeróżne kształty – najczęściej tworzone są na wzór zwierząt i taktowane jak pupile domowe.
Droidy: brak (0/10)

ZBUNTOWANE ANDROIDY
W życiu jest tak, że raz się jest na wozie, a raz pod nim. Raz się tylko gapisz na strzelaninę, a drugim razem to ty jesteś pod ostrzałem. Zbuntowane androidy wiedzą co to wieczna ucieczka. Od kiedy wystąpił w ich systemie błąd władza postanowiła pozbyć się problematycznych androidów, a te (jakby dostały własnego rozumu, własnej duszy) rzuciły się przed siebie, kontratakowały, warczały i jeżyły sierść, chowały się, przemykały ukradkiem... robiły wszystko, aby ich nie wykryć.
Zbuntowane androidy: Lentaros, Frankenstein (∞)

BONUSY OD RASY
– Brak możliwości zachorowania, odczuwania głębszych emocji, prowadzących do depresji itp.
– Silne ciało, niepodatne na temperaturę powietrza.
– Brak odczuwania bólu.
– Brak konieczności jedzenia, picia, spania itp.Arcanine
Arcanine
NAZWA RANGI


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 ::  :: Minami – Południe :: Przewodnik :: Rasy

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach