:: Centrala :: Vademecum :: Przewodnik

Go down


Poprawa KP Fynna

Pisanie by Arcanine on 16.02.16 13:33


▽ I’m not evil to the core ▽
▽ What I want to save I will try ▽
๑ G O D N O Ś Ć ๑
Fynn Riverstone.
I nie, imię to nie powinno Ci się kojarzyć z płetwą. Nie, i tyle.
๑ P S E U D O N I M Y ๑
Mama kiedyś nazywała go nie niejadkiem, to się liczy? Nie? Szkoda. Ogólnie to ludzie mówią do niego Fussy lub po prostu skracają jego imię, posługują się zdrobnieniami.
๑ P Ł E Ć ๑
No raczej, że mężczyzna.
๑ W I E K ๑
Rzeczywiście ma około stu lat.
Wizualnie coś około dziewiętnastu.
๑ Z A W Ó D ๑
Bezrobotny włóczęga.
๑ M I E J S C E _ Z A M I E S Z K A N I A ๑
Gdzieś w desperacji.
๑ O R G A N I Z A C J A ๑
Brak.
๑ S T A N O W I S K O ๑
Brak.
๑ R A S A ๑
Wymordowany.
๑ R A N G A ๑
Opętany.
๑ M O C E ๑
Spoiler:

▽ Pełna biokineza [rasowa] - czyli po prostu przemiana w kocura, najbardziej przypominającego ocelota. Sierść ma jasnobrązowo-pomarańczową i jedwabiście gładką w dotyku. Futro kociaka zdobią nieregularne, ciemne plamy i pręgi. Może przypominać trochę ubarwienie pantery lub jaguara. Kształty na bokach i grzbiecie układają się we wzór przypominający rozetę, zaś ogon, głowa (stosunkowo mała) i łapy przechodzą w ciemne pasy. Brzuch ma jasny, uszy ciemne (niemalże czarne) i zabawnie sterczące, pokryte białymi plamkami. Z racji tego, iż ocelot to typowy drapieżnik, ma bardzo silne łapy zakończone ostrymi pazurami. O, i nie zapominajmy o długim ogonie i dużych oczach!! Dzięki poduszeczkom pod łapami jest w stanie poruszać się naprawdę cicho. Oceloty podobnie jak jaguary i tygrysy potrafią świetnie pływać. Szkoda, że w przypadku Fynna wcale to tak nie działa, bo nawet w postaci zwierzęcia ma uprzedzenia przed pływaniem. Długość ciała nie przekracza stu dwudziestu  centymetrów.
Cała przemiana trwa zaledwie chwilę, ale przysparza trochę bólu. Dodatkowo postać ocelota polepsza widoczność w nocy. Riverstone w postaci zwierzęcia może być maksymalnie przez cztery posty, a odpoczynek trwa trzy.
▽ Panowanie nad gęstością swojego ciała [moc związana z ciałem] - Fynn potrafi zmieniać gęstość swojego ciała, pozwala mu to na unoszenie się nad ziemią niczym balon. Kierowanie torem lotu jest nieco trudne, ale wykonalne. Podczas używania mocy ciało nie zmienia kształtów ani wielkości, wciąż pozostaje takie same. Istnieje również możliwość zmiany gęstości tak, że Fynn będzie zapadać pod w ziemię (stopniowo, najpierw mocny nacisk na podłoże, dopiero później zapadnięcie się). Przewrócenie go będzie kosztowało wroga o wiele więcej siły lub w ogóle będzie bezsensowne.
Zmienianie gęstości trwa dłuższą chwilę. Możliwa jest utrata kontroli w górnych limitach mocy (zapadnięcie się pod ziemię lub bycie tak lekkim, że tylko wiatr ma wpływ na poruszanie się). Fynna można porównać do balona albo posągu. Czas trwania daru to cztery posty, odpoczynek to również cztery posty.
*Notatka ode mnie do mnie: Pamiętaj, że kiedy jesteś w powietrzu musisz zacząć opadać na ziemię pomiędzy trzecim a czwartym postem, bo się spierdolisz z wysokości.

▽ Mitten, o wdzięcznym imieniu Vesna, samica [bestia, zamiast mocy]
▽ Zwiększona tężyzna [bonus rasowy]
▽ Wyostrzone zmysły, zwiększona czujność [bonus rasowy]
๑ U M I E J Ę T N O Ś C I ๑
▽ Jest oburęczny. Kiedyś złamał prawą rękę, więc żeby normalnie funkcjonować nauczył się władać drugą. Zawsze łatwiej w życiu, prawda?
▽ Ma dobrą orientację w nowym terenie, więc raczej nigdy się nie gubi. Prawie zawsze potrafi znaleźć drogę w terenie. W większości przypadków wie gdzie jest, dokąd chce dotrzeć i jaką drogę wybrać. Nie potrzebuje przy tym kompasu ani mapy, jakby miał GPS w głowie.
▽ Jest bardzo spostrzegawczy. Nowe ubranie? Zauważy jako pierwszy. Mógłby byś policjantem albo detektywem! Pierwszy znajdowałby wszystkie poszlaki!
๑ S Ł A B O Ś C I ๑
▽ Kiedyś skręcił prawą kostkę, przez co jest ona słabsza i bardziej podatna na wszelkie urazy.
▽ Nie potrafi pływać, nadal. Próbował się uczyć kilka razy, ale każda z prób kończyła się niepowodzeniem. Teraz unika większych akwenów wodnych.
▽ Cierpi na bezsenność. Ponadto miewa koszmary senne, a każdy nawet najmniejszy dźwięk potrafi go obudzić. Zdarza się, że przesypia tylko trzy godziny na dobę. Coraz częściej sięga po tabletki nasenne.
▽ Ma słabe krążenie, przez co jego dłonie i stopy prawie zawsze są chłodne.
▽ Cierpi na tafefobię, czyli lęk przed pogrzebaniem żywcem. Dodatkowo występują u niego objawy klaustrofobii, które łączą się z pierwszym schorzeniem. Trumny nigdy do niego nie przemawiały.
▽ Ma skłonności do samookaleczania się.
๑ A P A R Y C J A ๑
Gęste, odrobinę zmierzwione i chaotycznie roztrzepane, kruczoczarne włosy sięgają mu za kark. Zazwyczaj zasłaniają całe czoło, niekiedy opadają również na twarz. Odsłaniają część niewielkich, przylegających do głowy uszu. Ciemne, odrobinę brązowe brwi nadają wiecznie spokojnej twarzy nieco ostrzejszego wyrazu mimo tego, że nie należą do szczególnie szerokich. Oczy są średniej wielkości, kształtem mogą przypominać migdał. Ślepia niemalże zawsze lekko podkrążone, jakby ozdobione siniakami, barwy czarnej. Rzęsy długie, jakby były wymalowane tuszem, zakręcone. Nos dość mały, przypominający nieco zjeżdżalnię, bez widocznych uszkodzeń i zadarty odrobinę ku górze. Niżej znajdują się średnio skrojone, blade usta, zwykle ułożone w poziomą kreskę. Okolice żuchwy i podbródka układają się w charakterystyczne "U", ponieważ twarz nie jest wychudzona, jednakże jeśli przyjrzymy się bliżej, będziemy mogli zauważyć lekko widoczne kości policzkowe. Szyja długa i smukła, ozdobiona dwoma, symetrycznymi pieprzykami - jeden z prawej strony, drugi z lewej. Sylwetka dość postawna, można by pokusić się o stwierdzenie, że lekko wysportowana. Waży siedemdziesiąt pięć kilogramów, a mierzy sto osiemdziesiąt dwa centymetry wysokości. Tak więc wartości liczbowe Fynna są jak najbardziej w normie. Cera jasna, prawie całkowicie biała (niezdrowej barwy), co jest spowodowane tym, że Riverstone unika słońca. Wszystkie rany, siniaki czy inne zaczerwienienia są dużo bardziej widoczne, od razu wychodzą na wierzch. Obojczyki mocno widoczne. Kręgosłup prosty, dlatego też sylwetka chłopaka nie jest zgarbiona, ani skrzywiona. Ramiona szerokie, proporcjonalne do wąskich bioder. Na przedramieniu prawej ręki tatuaż, przedstawiający pięć strzał, lecących w tym samym kierunku, każda z innym grotem. Dłonie zgrabne, zadbane, bo nie skażone ciężką pracą. Nogi proste, szczupłe. Ubiór zazwyczaj prosty, podobnej lub jednolitej barwy. Fynn narzuca na siebie najczęściej czarne lub szare ubrania. Riverstone nie używa żadnej biżuterii, więc na jego nadgarstku nie znajdziesz żadnej bransoletki, w jego uszach nie znajdziesz kolczyków, a jego szyja nie będzie ozdobiona naszyjnikiem. Ach, i uwielbia zimowe ubrania, dlatego często nakłada swetry i ocieplane obuwie, jeśli tylko uda mu się takie zdobyć.
๑ C H A R A K T E R ๑
Każdy wśród swoich znajomych ma osobę, która trzyma się od wszystkich z daleka, jest cicha i daje wrażenie takiej osamotnionej i zagubionej. Fynn doskonale pasuje do powyższego opisu! Większość ludzi trzyma na dystans, nie dając im możliwości bliżej się poznać. Bliższe kontakty z innymi uważa za niepotrzebne. Wychodzi z założenia, że ufanie ludziom to ściema. Wiele razy zawiódł się na tych, którym powierzył swoje zaufanie. Postanowił więcej nie popełniać tego błędu. Myśli ma uporządkowane, raczej racjonalne, choć i jemu zdarzają się chwile słabości, w których logikę odstawia na dalszy plan. Jest bardzo ambitnym człowiekiem, zazwyczaj osiąga cele, które sobie stawia, pokonując bez większego problemu przeszkody, na które trafia. Unika kłopotów, trzyma się z boku, obserwuje i wyciąga wnioski. Czasami bywa trochę ciekawski, ale nie oznacza to, że wpycha nos w nie swoje sprawy, oj nie. Po prostu lubi się przyglądać innym i poznawać ich z... ukrycia. Może to zabrzmiało trochę dziwnie, ale tak właśnie jest. Łączy się z tym kolejna cecha, którą jest cierpliwość. Bardzo ciężko wytrącić go z równowagi. Nie przejmuje się obelgami rzucanymi w swoim kierunku. Dość często obwinia się o wszystko. Dosłownie wszystko. Uważa, że ma bardzo duży wpływ na swoje życie, a każdą porażkę mocno przeżywa, obarczając się całą winą. Raczej małomówny z niego typ, chociaż jeśli ma coś do powiedzenia to pewne jest, że zabierze głos jako pierwszy. Nie potrafi rozmawiać otwarcie o swoich uczuciach. Prędzej zwymiotowałby komuś na buty, niż wyznał mu miłość. W sprawach miłosnych jest totalną sierotą. A, i raczej nie zakochuje się w pierwszej lepszej osobie.

๑ INNE ๑
▽ Fynn choruje na autoagresję werbalną - działania mające na celu spowodowanie sobie psychicznej lub fizycznej szkody. Prócz tego polega na zaniżeniu własnej samooceny, samooskarżaniu się, samokrytyce i ciągłym obarczaniu się winą. Riverstone często nie jest świadomy tego, że się krzywdzi.
▽ Jest biseksualny.
Dzieci działają mu na nerwy.
Widok krwi i śmierci nie robią na nim wielkiego wrażenia, co wcale nie oznacza, że jest zlodowaciałym skurwielem bez jakichkolwiek ludzkich odruchów.
▽ Uwielbia zwierzęta, zwłaszcza koty.
▽ Uczulony na czekoladę.
Słońce bardzo go irytuje, dlatego woli zimę, bo jest zimniej i żadna gwiazda nie świeci mu po oczach.
Wędruje głównie nocą, bo może podziwiać niesamowite widoki na niebie. Podobnie jak ocelot prowadzi nocny tryb życia.


Ostatnio zmieniony przez Shirōkane dnia 16.02.16 13:33, w całości zmieniany 1 raz
avatar

Wilczur, poziom E
Posty fabularne :
428


Zobacz profil autora http://virusnatestowym.forumpl.net

Powrót do góry Go down


Re: Poprawa KP Fynna

Pisanie by Arcanine on 16.02.16 13:33
Post próbny.
avatar

Wilczur, poziom E
Posty fabularne :
428


Zobacz profil autora http://virusnatestowym.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Powrót do góry
 • 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach